chelonia همراهی آمریکا استرالیا استرالیا

chelonia: همراهی آمریکا استرالیا استرالیا کره شمالی وزارت خارجه وزیر امور خارجه اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی خزانه کشور اجازه زیاد کردن یارانه را نمی دهد ، محمدرضا باهنر به چه کسی رای می‌دهد؟

محمدرضا باهنر در پاسخ به اینکه به چه کسی رای می‌دهید گفت: بین آقای رئیسی و قالیباف رصد می‌کنم ببینم کدام دقیق‌تر حرف می‌زنند.

خزانه کشور اجازه زیاد کردن یارانه را نمی دهد ، محمدرضا باهنر به چه کسی رای می‌دهد؟

محمدرضا باهنر به چه کسی رای می دهد؟ /خزانه کشور اجازه زیاد کردن یارانه را نمی دهد

عبارات مهم : میلیون

محمدرضا باهنر در پاسخ به اینکه به چه کسی رای می دهید گفت: بین آقای رئیسی و قالیباف رصد می کنم ببینم کدام دقیق تر حرف می زنند.

به گزارش خبرآنلاین دبیرکل جامعه مهندسین در دانشگاه قرآن و حدیث شهر ری، با اشاره به آخرین نظرسنجی ها گفت: از نظر کمی اقای روحانی اول، قالیباف دوم، رئیسی سوم، جهانگیری چهارم و میرسلیم و هاشمی طبا آخر هستند؛ ولی از نظر روندها رئیسی در حال رشد، روحانی تقریبا متوقف و گاهی پایین آمده، جهانگیری رای پایینی دارد ولی در حال رشد است و قالیباف هم ثابت هست، البته بعضی موارد رشد می کند.

خزانه کشور اجازه زیاد کردن یارانه را نمی دهد ، محمدرضا باهنر به چه کسی رای می‌دهد؟

بخش هایی از بیانات باهنر را در ادامه به نقل از مهر بخوانید؛

*در مناظره ها کاندیداها نظام را خراطی می کنند؛ موقع ۲۲ بهمن همه کارنامه نظام را ارائه می دهیم ولی موقع انتخابات هر کس از دیگری می تراشد و در مجموع از نظام خراطی می شود. این از اشتباهات مناظره هاست که باید برطرف شود.

محمدرضا باهنر در پاسخ به اینکه به چه کسی رای می‌دهید گفت: بین آقای رئیسی و قالیباف رصد می‌کنم ببینم کدام دقیق‌تر حرف می‌زنند.

*آقای جهانگیری از ابتدا گفت به کمک مدیر جمهور آمدم، اراده وی مسابقه با روحانی نیست ولی به احتمال زیاد تا آخر همین گونه است ولی رشد آرا اقای جهانگیری زیاد و سریع هست، بعد از مناظره دوم در اواسط هفته آینده می توان کار را ارزیابی کرد گه اگر رشد ارا جهانگیری زیاد باشد اردوگاه اصلاحات خودشان بحث جدی خواهند داشت.

*در اردوگاه اصولگرایی مجموع آرا رئیسی و قالیباف در حال رسیدن به ۵۰ درصد هست، این عزیزان تمکین می کنند ولی شاید جبهه مردمی تصمیم بگیرد هر دو تا آخر بمانند ضمن اینکه هر کدام کنار بروند تمام آرائشان به سبد دیگری ریخته نمی شود که باید صبر کرد چون هنوز همه احتمالات هست.

*احتمال ۹۰ درصد روحانی تا آخر می ماند و جهانگیری کنار خواهد رفت ولی این احتمال هم است که در آینده زلزله ای در اردوگاه های سیاسی به وجود آید که شرایط عوض کردن کند.

خزانه کشور اجازه زیاد کردن یارانه را نمی دهد ، محمدرضا باهنر به چه کسی رای می‌دهد؟

* فرهیختگان جامعه باید بدانند بعضی حرف هایی که زده می شود پایه و اساس ندارد. تورم در کشور کم کردن یافته است ولی زمانی که رکود تورمی یا تورم رکودی داشتیم اساسا نشانه گذاری جهت تک رقمی کردن تورم اشتباه است و اقتصاد را دچار یخ زدگی و فریز می کند. به آقای نوبخت گفتم شما مملکت را به بهشت زهرا تبدیل کنید تورم صفر می شود، مرده ها نان و آب نمی خواهند، شاید این سیاست گذاری درست نبود. اگر دولت رشد پایدار را دو درصد می کرد و یا تورم را با ۲۰ درصد سیاست گذاری می کرد شرایط بهتر از این بود.

* کاندیداها سه به سه هستند اینکه بعضی اسم روی خود می گذارند فقط صرفا اسم و واژه است مثل اینکه عده ای می گویند ما خط امامی هستیم مگر بقیه خط امامی نیستند؟ یا اینکه جامعه اسلامی مهندسین؛ مگر هر مهندسی در این جمع نباشد مسلمان نیست!؟ به هرحال سه نفر از اصلاح طلبان و سه نفر از اصولگرایان کار تبلیغات خود را انجام می دهند.

محمدرضا باهنر در پاسخ به اینکه به چه کسی رای می‌دهید گفت: بین آقای رئیسی و قالیباف رصد می‌کنم ببینم کدام دقیق‌تر حرف می‌زنند.

* جهت گیری مردها در دولت خوب است ولی خیلی از نشانه فاصله دارند و باید زیاد راه بروند تا به ان برسند.

* عملی شدن بعضی وعده ها سخت هست. مثل مسئله اشتغال اگر کسی می گوید من یک میلیون شغل ایجاد می کنم باید مشخص باشد از کجا، در بحث یارانه ها می گویند یارانه را سه برابر می کنیم اگر یارانه عام باشد و به همه تعلق گیرد اصلا خزانه کشور کشش ندارد ولی اگر بگوید دهک های پردرآمد را از بین بردن می کنیم شدنی هست. متاسفانه دولت این کار را انجام نداد که سه دهک از دهک های پردرآمد را از بین بردن کند با اینکه ما قانون آن را در مجلس تصویب کردیم.

خزانه کشور اجازه زیاد کردن یارانه را نمی دهد ، محمدرضا باهنر به چه کسی رای می‌دهد؟

*برخی معتقدند که در کشور ما یک مدیر جمهور هر لحظه دو دوره ای هست. آقای روحانی نخستین مدیر جمهوری بود که فقط با سه چهار درصد زیاد مدیر جمهور شد، اگر اقای هاشمی عضویت نکرده بود، اگر صلاحیتش تایید شده است بود، اگر عارف را کنار نگذاشته بودند و اگر دوستان ما به وحدت رسیده بودند آقای روحانی مدیر جمهور نمی شد. آقای هاشمی هم گفته بود که اگر ما از آقای روحانی حمایت نمی کردیم ۷ تا۸ درصد زیاد رای نداشت. من نمی دانم چه مستندی است که آقای هاشمی علاقمند دولت آقای روحانی بود ولی به هر حال اینگونه برداشته می شود و آقای روحانی در دور اول ریاست جمهوری خود به طور کامل وامدار اقای هاشمی هستند.

* باید اصل را براین بگذاریم که این ۶ نفر تایید صلاحیت شده است شاخص ها را دارند، مدیر جمهور بعد از رهبری اختیارات زیادی دارد، اگر کسی می خواهد این مسئولیت را به عهده بگیرد باید سابقه مدیریت درخشان داشته باشد. کسی باید گزینش شود که بتواند از نیروهای کارامد، فعال و فرش استفاده کند. اگر کسی دیدگاهش به اندازه اتاق خودش باشد نمی تواند مملکت را اداره کند.

* ناچاریم در کشور جهت پایین آورن قیمت بیکاری هر سال یک میلیون شغل و اگر می خواهیم بیکاری را ثابت نگه داریم باید ۴۰۰تا۵۰۰هزار شغل ایجاد کنیم. ولی در مجموع اعتقاد دارم می شود جهت چهار سال برنامه ریزی کرد و ۴ میلیون شغل ایجاد کرد. اگر کسی قول ۶ ماهه یا حتی یک ساله دهد شدنی نیست.

* خزانه کشور اجازه زیاد کردن یارانه را نمی دهد، می شود یارانه سه دهک اوج را کم کرد ولی این کار دلیری می خواهد و دولت یازدهم این کار را نکرد. ولی اعتقاد دارم اگر طبقه پایین کار نکند و یک میلیون بگیرد گدا پروری هست. اگر قرار است یارانه ها داده شود و خبر دارم بعضی نیاز دارند به آن ولی باید فرد احساس کند صدقه نیست و مزد کاری را می گیرد.

* کسانی که در حقوق های نجومی تند و کند رفتند. باید بدانند نباید فراموش کرد که ما در کشور مدیران سالم و متعهد فراوانی داریم، ۱۰۰ هزار مدیر داریم که به طور رسمی اعلام شد ۵۰۰ تای انها نجومی بگیر هستند، حقوق نجومی کار بی خودی نبود اگر افرادی قانونی گرفتند باید پول را از آنها گرفت و کنارشان گذاشت ولی اگر غیر قانونی گرفتند باید محاکمه هم شوند. باید به عدد و رقم ها توجه کرد ۵۰۰ نفر ۲ میلیارد حقوق نجومی گرفتند حقوق کارمندان در سال ۱۵۰ هزار میلیارد است بعد اینگونه نیست که اگر بعضی حقوق نجومی نگیرند اوضاع بقیه خوب می شود

*نظارت بر انتخابات شوراها از سوی مجلس دقیق و مدبرانه نیست؛ چند بار تلاش کردیم این مسئولیت را از دوش مجلس برداریم ولی نهادی این مسئولیت را نپذیرفته است.

*باید فعالان سیاسی بر کاندیداهای شورای شهر حساس باشند و این اشکال را که سایه انتخابات ریاست جمهوری بر انتخابات شوراها سنگینی کند، برطرف کنند.

واژه های کلیدی: میلیون | یارانه | انتخابات | جهانگیری | حقوق نجومی | ریاست جمهوری | حقوق های نجومی | انتخابات شوراها | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs